UTJECAJ POHVALE NA MOTIVACIJU I POSTIGNUĆE UČENIKA

Krajem kalendarske godine i tijekom siječnja 2024. nastavnica Aleksandra Hohnjec provela je školsko istraživanje među učenicima o utjecaju pohvale na motivaciju i postignuće. U istraživanju je sudjelovalo
ukupno 240 učenika naše škole iz prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda smjer upravni referent i ekonomist.

Cilj istraživanja je dobiti povratnu informaciju izravno od samih učenika o utjecaju pohvala na motivaciju i njihova postignuća, prikupiti podatke i razumjeti percepciju, iskustva i stavove učenika o primanju pohvala te kako one utječu na motivaciju, samoprocjenu i angažman u školi. Ovo istraživanje pomaže boljem razumijevanju kako različite vrste pohvala ili načini pristupa mogu imati pozitivan ili negativan utjecaj na
učenike.

Rezultati istraživanja i analiza dobivenih podataka pročitaj ovdje.

Najnovije vijesti:

Ekonomska i birotehnička škola bjelovar

Razgovor s kandidatima

Razgovor s kandidatima za radno mjesto nastavnik/-ica engleskog jezika, održat će se u četvrtak 25. travnja 2024., s početkom u 10:30 sati, u Ekonomskoj i

Read More »