Županijska smotra LiDraNo 2024.

U četvrtak 29. veljače 2024. godine, u organizaciji Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar, održana je Županijska smotra LiDraNo 2024. u prostorijama Bjelovarskog kazališta. Sudjelovali su učenici Tehničke škole Bjelovar, Gimnazije Bjelovar, Medicinske škole Bjelovar, Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar, Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar, Glazbene škole Vatroslava Lisinskog Bjelovar, Gimnazije Daruvar, Ekonomske i turističke škole Daruvar, Srednje škole Čazma, Srednje škole Bartola Kašića Grubišno Polje i Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica.

Prosudbeno povjerenstvo za literarne radove (Alica Bačeković Pavelić, Siniša Krpan, Andrea Petrić) predložilo je sljedeće literarne radove na državnu smotru:

  1. O tempora, o mores! – Izabela Štefković, 2. razred, Gimnazija Bjelovar, mentor: Ivan Špoljarić, prof.
  2. Moja A – Lara Smrček, 1. razred, Gimnazija Bjelovar, mentorica: Mirta Topljak, prof.
  3. Iščekivanje povratka – Lucija Prebanić, 4. razred, Gimnazija Bjelovar, mentorica: Kristina Kraljić Cuvaj.

Prosudbeno povjerenstvo za novinarske radove (Sanja Klinac, Stjepko Gambiroža, Ivanka Vrhovnik) predložilo je sljedeće samostalne novinarske radove na državnu smotru:

  1. Bojan Navojec o dugogodišnjoj borbi s disleksijom – Dorja Martan, 2. razred, Medicinska škola Bjelovar, mentorica: Ana Pleskalt, prof.
  2. Vremena kada se ne okreću leđa – Ivan Zrilić, 3. razred, Gimnazija Bjelovar, mentorica: Biljana Barišić Mudri, prof.

Također je Povjerenstvo za novinarske radove predložilo za državnu smotru radijsku emisiju Ukradena djetinjstva te digitalni školski list Gizmus Gimnazije Bjelovar (mentorica: Biljana Barišić Mudri, prof.).

Povjerenstvo za dramsko-scenske radove (Jakov Bilić, Margareta Fabičević, Milica Šepak Barić) uputilo je na državnu smotru u kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa monolog Vilinsko kolo (narodna priča) koji izvodi učenica 1. razreda Gimnazije Daruvar Ana Jurkić (mentorica: Romana Žukina, prof.).

U kategoriji skupnog scenskog nastupa predložena je scenska igra Ne da mi se ili KTŠHamlet učenika Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar (mentorica: Nikolina Marinić, prof.), ali ovisi o državnom izborniku Jakovu Biliću hoće li biti upućena na državnu smotru dok odgleda ostale županije.

Najnovije vijesti:

Ekonomska i birotehnička škola bjelovar

Razgovor s kandidatima

Razgovor s kandidatima za radno mjesto nastavnik/-ica engleskog jezika, održat će se u četvrtak 25. travnja 2024., s početkom u 10:30 sati, u Ekonomskoj i

Read More »