Zauvijek mladi s Vatroslavom Lisinskim

U školskoj knjižnici u četvrtak 22. rujna 2022. održano je predavanje pod nazivom Vatroslav Lisinski – zauvijek mlad. Zanimljivo predavanje o skladatelju prve hrvatske opere, o njegovoj povezanosti s Bjelovarom u prvoj polovici 19. stoljeća te o utjecaju društveno-političkih prilika na glazbu toga vremena, održala je mr. sc. Alida Sokolović, profesorica Glazbene škole Vatroslava Lisinskog Bjelovar. Zahvaljujući tekstovima iz onoga vremena, a koje je odlično interpretirao naš bivši učenik Ivan Nikola Jurić, posjetiteljima je dočarano razdoblje hrvatskog narodnog preporoda.

Predavanje je organizirala stručna suradnica knjižničarka Alica Bačeković Pavelić, a nazočili su učenici 2. d, 3. d i 4. b razreda s profesoricama Sanelom Galiat, Ivankom Jareb i Sanjom Pinter.

Alica Bačeković Pavelić, prof. i dipl. bibl.

Najnovije vijesti: