Zasadi stablo, ne budi panj!

15.11.2021. učenice i učenici 2.d razreda Ekonomske i birotehničke škole priključili su se najvećoj volonterskoj akciji sadnje stabala u Hrvatskoj: Zasadi stablo, ne budi panj!
Razrednica je zimogrozniji dio razreda zaposlila da u učionici istražuju o važnosti stabala, prosječnoj starosti stabala, šumama u Hrvatskoj i svijetu, itd., a drugi dio razreda je za to vrijeme plijevio, kopao, sadio i zalijevao stabalce salixa (ukrasne vrbe) te nekoliko grmova lavande i ukrasnog bilja. Na kraju smo zajedno prokomentirali odgovore na postavljena pitanja i osvijestili važnost očuvanja naših šuma i stabala. Pokazali smo da nam za sadnju treba samo sadnica, lopata, voda i malo dobre volje, a tim malim činom možemo učiniti veliku promjenu na bolje za kvalitetniji i ugodniji život. Stoga, zasadite stalo, ne budite panjevi!

Učenice i učenici 2.d razreda s razrednicom Brankom Mišir

Najnovije vijesti: