Videozapisi naših učenika odabrani za 5 najboljih videozapisa natječaja zasrednje škole projekta ,,Osvijesti – reagiraj – e-nasilje ne ignoriraj!”

Filmska družina „Movie4You“ Ekonomske i birotehničke škole Bjelovar u sastavu Marko Vinković, Lana Tomašinec i Marcela Ivančić (2.d) sa svoja 2 videozapisa „Opsesivni pratitelj“ i „Izazov bez granica“ sudjelovali su na nagradnom natječaju za srednjoškolce ,,Osvijesti – reagiraj – e-nasilje ne ignoriraj!” krajem svibnja 2024. Cilj projekta i nagradnog natječaja je osvijestiti sve učestaliji problem elektroničkog nasilja među djecom i mladima s posebnim naglaskom na seksting i međuvršnjačko e-nasilje temeljeno na nečijem fizičkom izgledu, educirati ih i osnažiti kako bi znali i mogli pravovremeno reagirati te kako bi naučili da elektroničko nasilje ne smijemo ignorirati. Organizator je Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu u suradnji s Udrugom Pragma, uz potporu Središnjeg državnog ureda za demografiju i
mlade.

Tako je naša škola osvojila kazališne predstave i predavanja za učenike, roditelje, nastavnike i stručne suradnike! Sve aktivnosti održat će se tijekom nove školske godine s početkom u rujnu. Mentorica učenicima bila je nastavnica Aleksandra Hohnjec, mag.oec.


Videozapise možete pogledati na YouTube kanalu Škole
Videozapis 1
Videozapis 2

#djecamedija #drustvozakomunikacijskuimedijskukulturu

Najnovije vijesti: