USKRŠNJA HUMANITARNA AKCIJA ZA PUČKU KUHINJU 

Vrijeme najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa, obilježeno je brojnom simbolikom, a prije svega period u kojem na ponajbolji način možemo pokazati svoju humanost i brigu za druge. Upravo iz tog razloga, drugu godinu zaredom, na inicijativu Vijeća učenika pokrenuli smo uskršnju humanitarnu akciju sa ciljem darivanja obitelji slabijeg socio-ekonomskog statusa, cijelu humanitarnu akciju koordinirala je naša pedagoginja Kristina Kelemin Krce. 

Kroz period korizme prikupljali smo nekvarljive (šećer, brašno, ulje, tjestenina, riža, trajno mlijeko, keksi/slatkiši… ) i konzervirane namirnice te kozmetiku (sapuni, šamponi, gelovi za tuširanje, paste za zube, … ). Također, blagajnici razreda prikupljali su dobrovoljne novčane priloge učenika koje smo potom iskoristili u svrhu kupovine namirnica sa navedenog popisa. 

Kao rezultat višetjednog truda i zalaganja prikupljeno je ukupno 90 kilograma hrane i kozmetičko – higijenskih proizvoda. Prikupljeni paketi su 6. travnja donirani Caritasu župe sv. Antuna koji ujedno vodi i Pučku kuhinju Bjelovar te skrbi o brojnim obiteljima u potrebi. 

Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj akciji!

Najnovije vijesti: