SJAJAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA HRVATSKOJ EKONOMSKOJ OLIMPIJADI

IVAN VUKELIĆ POJEDINAČNO PRVI, JAN ŠTEFEC TREĆI, A NAŠI UČENICI UKUPNO TREĆI

29. svibnja održana je Hrvatska ekonomska olimpijada. Hrvatska ekonomska olimpijada je projekt u organizaciji Centra za razvoj mladih. Cilj ovog natjecanja je poticanje financijske pismenosti među mladima te promicanje ekonomskog obrazovanja. U današnjem dinamičnom i sve složenijem ekonomskom okruženju, financijska pismenost postaje jedan od ključnih aspekata obrazovanja. Osobe s većim stupnjem financijske pismenosti bolje upravljaju svojim novcem, što uključuje vođenje proračuna, kontrolu troškova, štednju i ulaganje. Sve zajedno rezultira manjim brojem financijskih problema i dugoročnom financijskom stabilnošću.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 208 učenika iz cijele Hrvatske, raspoređenih u 44 tima.

Prijavljeni timovi natjecali su se kroz igricu o financijskoj pismenosti Financial Literacy Game (FLG) osmišljenoj kako bi se testirale njihove sposobnosti upravljanja financijama simulacijom odraslog života. Učenici su birali između različitih likova i prolazili kroz životne izazove, primjenjujući svoje ekonomsko znanje i strateško razmišljanje.

Sjajan uspjeh postigli su naši učenici. Tim 187 u sastavu Ivan Vukelić, Fran Ščuković, Leon Tomac, Mateo Josip Bajević i Michelle Ritter (svi 3.b) osvojili su ekipno treće mjesto, a u pojedinačnoj konkurenciji Ivan Vukelić 3.b osvojio je prvo, a Jan Štefec 4.a treće mjesto.

Mentorice su bile nastavnice ekonomske grupe predmeta Marija Dušek i Biljana Ilkoski.

Čestitke našim učenicima i mentoricama na ovom sjajnom uspjehu!

Najnovije vijesti: