Poduzetničke priče

U našoj je školskoj knjižnici, nakon jednogodišnje stanke, održano već tradicionalno druženje s poduzetnicima pod nazivom Poduzetničke priče. Radi epidemioloških razloga organiziran je virtualni susret u kojemu su sudjelovali učenici 2. b, s profesoricom Marijom Dušek, te 3. d, a gošća nam je bila poduzetnica i dizajnerica interijera te vlasnica bloga Chic & Antique, Ankica Herceg Juričević. Zanimalo nas je kako je pokrenula posao, na koji način pronalazi poslovne suradnike te koje su vještine bitne da bi se uspjelo u poslovnom svijetu. Budući da je ova godina proglašena Godinom čitanja, pitali smo je i što voli čitati te koliko joj je čitanje pomoglo u izgradnji njezine karijere. Razgovor sa zanimljivom i simpatičnom gošćom naši su učenici nagradili pljeskom, ali i brojnim pitanjima, tako da je tijekom susreta ostvarena odlična interakcija i ugodna atmosfera. Susret su organizirale profesorice Blaženka Urh i Alica Bačeković Pavelić.