Obilježili smo 7. Dane medijske pismenosti

U razdoblju od 22. do 28. travnja 2024. održani su 7. Dani medijske pismenosti koje organizira Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Tim povodom u našoj smo školskoj knjižnici, uz Noć knjige, organizirali snimanje video uratka s učenicima iz Gimnazije Bjelovar. Tema razgovora bila je „Čitanje u izazovna vremena“, a iz naše škole sudjelovali su sljedeći učenici: Nikola Nanić iz 2. d, Mihael Horvatinović i Ira Šimun iz 3. c te Mirela Kikaš, 3. d. Snimanje susreta prepustili smo učenicima Gimnazije Bjelovar, a kako je tekao razgovor pogledajte na Youtube kanalu naše škole.

Čitanje u izazovna vremena  

Sljedeća aktivnost koju smo organizirali bilo je predavanje o influencerima i prikrivenom oglašavanju, koje je održano u 1. b, 2. a, 2. d, 3. a, b, d razredu, a cilj je bio podizanje svijesti učenika o važnosti medijske pismenosti i kritičkog razmišljanja o medijskim sadržajima. Organizatorice svih aktivnosti bile su knjižničarka Alica Bačeković Pavelić te profesorice Josipa Klemić i Blaženka Urh.

Najnovije vijesti: