NAŠI UČENICI OSVOJILI PRVU I TREĆU NAGRADU NA NATJEČAJU FAKULTETA ELEKTROTEHNIKE I RAČUNARSTVA

Naši učenici nas uvijek iznova iznenade svojom kreativnošću, svojim znanjem i svojim uspjesima!

U okviru Erasmus+ projekta RobotTheater kojeg provodi Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatski robotički savez organiziran je natječaj Kazališna priča s robotima. 

Cilj samog projekta je izrada priručnika za nastavnike o tome kako napraviti kazališnu predstavu s robotima. Ovakav priručnik ima svrhu poticanja nastavnika i učenika na povezivanje tehnologije s umjetnosti, pobuđivanje čitanja, informacijske pismenosti i kreativnosti, kao i znanja mehanike, robotike, programiranja i elektrotehnike. 

Učenici naše škole sudjelovali su na natječaju s tri Kazališne priče i dvije predstave. Učenica Jelena Kovačić i Lorena Katalenić 3.d osvojile su prvo mjesto pričom „Prijateljstvo“, a učenica Petra Srebrenović 1.c osvojila je treće mjesto pričom „Kućni ljubimac“. 

Mentorica učenicama bila je profesorica Vesna Pavković-Dončević, a učenice će nagradu primiti u subotu, 13. travnja u okviru MUZZA 3. tjedna znanosti Open Mind.

Čestitamo učenicama i mentorici!

Najnovije vijesti: