NAŠA ŠKOLA DOMAĆIN NOVINARSKE RADIONICE MATICE HRVATSKE ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA

Ovogodišnji Dani Matice hrvatske u Bjelovaru započeli su održavanjem radionica iz novinarstva. 23. i 24. veljače šest učenika srednjih škola okušalo se u vještinama izrade vijesti, intervjua i stand up izvještavanja. U tome im je pomagala voditeljica radionica Sanja Klinac, magistra novinarstva. 

Svoja iskustva koja su učenici trebali opisati kroz intervju prenio je naš sugrađanin Darko Hlupić, koji je niz godina bio manager, promotor i organizator koncerata mnogih poznatih glazbenih skupina među kojima je i Parni valjak. 

Polaznici su u anonimnoj anketi na kraju radionica dali svoje prijedloge za iduće radionice: 

„Volio bih vidjeti i naučiti više o samom dizajnu iza novina, uređivanju teksta i slika, ali i programiranje web portala.“ „Volio bih da se idući put pozabavimo s reportažama ili s kolumnama.“

Nadamo se da će im organizatori u skoro vrijeme uspjeti ispuniti želje, jer nastavak radionica slijedi već u ožujku.

Najnovije vijesti: