Na Interliberu održan okrugli stol EUsolis projektnog tima

Na štandu Sveučilišta u Zagrebu, a tijekom trajanja Interlibera, u petak 10. studenoga 2023. održan je drugi okrugli stol u sklopu EUsolis – Jean Monnet projekta. Tema diskusije bila je “Mogućnosti povezivanja nastavnika i knjižničara preko EU projekata – Predstavljanje priručnika EUsolis Jean Monnet projekta”, a događaj je posjetilo trideset i dvoje srednjoškolskih nastavnika, knjižničara i drugih stručnjaka u području odgoja i obrazovanja. U našoj školi nekoliko je profesora uključeno u ovaj projekt Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, a na ovome događanju sudjelovala je knjižničarka Alica Bačeković Pavelić.

O temi otvorene znanosti govorila je izv. prof. dr. sc. Ivana Marić, knjižničarska savjetnica Ingeborg Rudomino predstavila je projekt HAWaton Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, dok je Marija Šimunović, prof., viši knjižničar, nazočne upoznala s mogućnostima suradnje s Europskim dokumentacijskim centrima i EuropeDirect mrežom centara. Sudionici su sa zadovoljstvom prihvatili priručnike nastale unutar EUsolis projekta, čija je tiskana izdanja predstavila voditeljica projekta izv. prof. dr. sc. Kosjenka Dumančić. Priručnici daju primjere kako neke od tema implementirati kroz nastavu, dostupni su u online izdanju, a sve škole koje sudjeluju u projektu dobit će i tiskane primjerke. Skup je moderirala dr. sc. Ana Rep, a sudionici događanja aktivno su bili uključeni u diskusiju dijeljenjem svojih iskustava uz pomoć aplikacijskoga rješenja.

Alica Bačeković Pavelić, prof. i dipl. bibl.

Najnovije vijesti: