MEĐUNARODNO NATJECANJE POVODOM DANA EUROPE

Već četvrtu godinu zaredom organizira se međunarodno natjecanje za učenike i učenice diljem svijeta povodom Dana Europe. Radni jezici natjecanja su engleski i njemački. Kako bi se ostalo u okvirima Dana Europe, a ujedno i pozvalo škole diljem svijeta, a ne samo iz Europske unije, biraju se univerzalne teme i poruke koje Unija promiče Tako je ove godine tema bila povodom europskih izbora 2024.: „The best
way to predict the future is to create it.“ Namjera je istaknuti važnost građanskog sudjelovanja, posebno mladih.

Ciljevi su natjecanja: povećati razinu svjesnosti o značenju Europske unije i njezinih ciljeva, proslaviti Europsku demokraciju, prenijeti poruku ujedinjenosti u raznolikosti, poticati učenje i primjenu stranih jezika, poticati kreativnost te povećati razinu samopouzdanja. Učenici su se natjecali u dvije dobne skupine (10-14 i 15-19). Naša škola se već drugu godinu uključila u ovo međunarodno natjecanje. Iz naše
škole se natjecala učenica Ira Šimun pod mentorstvom nastavnice Aleksandre Hohnjec sa svojim kreativnim crtežom u koji je uklopljena poruka na engleskom jeziku i plasirala se u finale.

Na natjecanje je pristiglo 147 radova iz 21 zemlje i s 4 kontinenta i to:

 • 101 rad na engleskome jeziku i 46 radova na njemačkom jeziku
 • 87 radova u kategoriji djece i 60 radova u kategoriji mladih
 • 62 rada iz Hrvatske, 9 iz Francuske, 8 iz Latvije, 7 iz Rumunjske, 7 iz
  Srbije, 7 iz Ukrajine, 6 iz Poljske, 5 iz Indije, 5 iz Kazahstana, 5 iz
  Kolumbije, 5 iz Njemačke, 4 sa Mauricijusa, 4 iz Turske, 3 iz Grčke, 2 iz
  Bosne i Hercegovine, 2 s Filipina, 2 iz Gruzije, 1 iz Mongolije, 1 iz
  Španjolske, 1 iz Tunisa i 1 iz Vijetnama.

Čestitke učenici i mentorici!

Najnovije vijesti: