Literarni natječaj “Ljepota zavičajne riječi”

Ovogodišnji literarni natječaj “Ljepota zavičajne riječi”, posvećen bjelovarskoj slikarici Nasti Rojc, završio je, a tema natječaja bila je “Krajolici moga djetinjstva”. Riječ je o literarnom natječaju Ogranka Hrvatskoga pedagoško-književnog zbora Bjelovar čiji je cilj promoviranje literarnog izričaja i stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola te isticanje zavičajnih autora i autorica, ljudi koji su dali svoj doprinos razvoju Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije.


Na ovaj Međunarodni literarni natječaj odazvalo se oko 130 učenika iz 10 županija, Grada Zagreba i Srbije – Vojvodine koji su pisali pjesme i kratke priče. Radove je procjenjivalo stručno-prosudbeno povjerenstvo koje su činile učiteljice, knjižničarke i profesorice hrvatskog jezika. Pohvaljena je kratka priča „Godišnja
doba zavičaja moga“ učenice Sare Zubić, 4.b, pod mentorstvom nastavnice Aleksandre Hohnjec.

Svečanost dodjele nagrada najuspješnijim učenicima i mentorima održana je u utorak, 28. studenog 2023. godine, u Gradskom muzeju Bjelovar. 


Čestite Sari Zubić i mentorici Aleksandri Hohnjec.

Najnovije vijesti: