Likovni natječaj projekta “Školski sport i olimpijski pokret”

Hrvatski školski sportski savez i Hrvatska olimpijska akademija (HOA) proveli su po trinaesti put nagradni likovni natječaj pod nazivom Školski sport i olimpijski pokret. Ovogodišnji natječaj „Francuski likovni stilovi“ proveden je u partnerstvu s Veleposlanstvom Republike Francuske u Republici Hrvatskoj.

Tema natječaja inspirirana je ovogodišnjim održavanjem ljetnih Olimpijskih igara u Parizu. Pariz je između ostaloga poznat po bogatoj slikarskoj povijesti, a upravo je ta umjetnička poveznica bila ključna za izbor ovogodišnje teme za nagradni natječaj. Učenici osnovnih škola imali su zadatak nacrtati sportski motiv u stilu fovizma, dok su učenici srednjih škola slikali sportski motiv u stilu nadrealizma.

U konkurenciji osnovnih škola primljena su 553 rada iz 82 škole, dok je kod srednjih škola primljeno 108 radova iz 24 škole.

Iz naše škole natjecale su se učenice Nikol Golubić 4.b i Petra Radinović 3.d. Mentorica učenicama bila je Aleksandra Hohnjec.

#volimskolskisport

Najnovije vijesti: