Književna večer s Marijanom Dragičević

U Europskoj godini mladih, kojom je proglašena 2022. godina, željeli smo upoznati učenike sa stvaralaštvom mladih ljudi iz Bjelovara pa smo u školskoj knjižnici 6. prosinca 2022. ugostili mladu i talentiranu spisateljicu Marijanu Dragičević. Vrijedna, kreativna i svestrana, Marijana nam je u zanimljivom razgovoru predstavila sebe i svoje stvaralaštvo. U protekle tri godine objavila je dva romana za djecu te dva romana za odrasle. Njezini romani „Rock strana bajke“ i „Špalir za raj“ činili su okosnicu razgovora, a u postavljanju pitanja o spomenutim romanima odlično se snašla učenica Ana Martinjak iz 4. d razreda.

Tijekom susreta učenici su slušali legendarne pjesme rock izvođača koji se spominju u romanu „Rock strana bajke“, kao npr. Davida Bowieja, grupu The Who, Garyja Moorea, The Rolling Stonese i dr. Susret su posjetili učenici 2. c i 3. d u pratnji profesorice Rajke Marković, a organizirala ga je knjižničarka Alica Bačeković Pavelić.

Najnovije vijesti: