INTERSTENO 2022 – VIKTOR MATRAKOVIĆ PETI NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU INTERSTENO INTERNET CONTEST 2022

Intersteno Internet Contest 2022 je najvažnije Međunarodno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji, u kojem se natjecatelji natječu u pisanju teksta na materinjem jeziku i stranom jeziku u trajanju od 10 minuta. Natjecanje je održano online i trajalo je od 28. veljače do 11. travnja 2022. godine.            

Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar sudjelovalo ovogodišnjem 20. tradicionalnom online natjecanju u kompjutorskoj daktilografiji s 22 natjecatelja – 15 u kategoriji učenici (od 13 do 16 godina) te 7 u kategoriji juniori (17-20 godina). Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 1064 učenika iz 206 škola iz 20 zemalja svijeta.            

U kategoriji juniora sudjelovala su 567 natjecatelja, a naš Viktor Matraković osvojio je ukupno 5. mjesto s 517 znakova u minuti. Tea Baranašić je osvojila 104. mjesto, Mia Maria Renić 168., Ivana Čengić 175., Maja Markovinović 340., Ana Martinjak 383., a Antonio Hrkač 389. mjesto.            

U kategoriji učenika sudjelovala je 226 natjecatelja, a najbolji plasman ostvario je Ivan Ćurić s 57. mjestom i 289 znakova u minuti, Borna Kasunić je bio 61., Lana Lalić 86., Dorotea Vinković 89., Ana Šobak 90., Josip Zekić 91., Viktorija Severović 107., Barbara Đipalo 113., Nika Draganić 118., Antonia Mudrovčić 123., Jelena Kovačić 154., Valerija Hampovčan 161., Natalija Bekčec 168., Sara Špoljar 192. i Mirela Kikaš 194.

Viktor Matraković i Mia Maria Renić su se također natjecali i u pisanju na stranom jeziku. U konkurenciji 472 natjecatelja Viktor Matraković se uz hrvatski jezik natjecao na još osam stranih jezika i osvojio je sjajno 22. mjesto, Ana Šobak se uz hrvatski jezik natjecala i na engleskom jeziku te osvojila 47. mjesto, a Mia Maria Renić se uz hrvatski jezik natjecala na još četiri strana jezika i osvojila je 58. mjesto.            

Aleksandra Hohnjec bila je mentorica Viktoru Matrakoviću, Miji Mariji Renić, Ani Šobak, Ivanu Ćuriću, Borni Kasuniću, Josipu Zekiću, Lani Lalić, Viktoriji Severović, Maji Markovinović, Antoniji Mudrovčić, Sari Špoljar i Doroteji Vinković. Marija Dušek bila je mentorica Nataliji Bekčec, Niki Draganić, Barbari Đipalo, Valeriji Hampovčan, Mireli Kikaš, Jeleni Kovačić, Tei Baranašić, Ivani Čengić i Ani Martinjak, a Nataša Ćurković Antoniju Hrkaču. 

Podsjetimo da je Viktor Matraković prvak Hrvatske i da će zastupati Hrvatsku od 5. do 11. kolovoza na Svjetskom prvenstvu u daktilografiji u nizozemskom Maastrichtu.

Čestitke svim učenicima i mentoricama na sjajnom uspjehu!

Najnovije vijesti: