Dan sigurnijeg interneta

Svake godine, drugog utorka u veljači, obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta. Time se želi potaknuti promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe informacijsko – komunikacijskih
tehnologija među djecom i mladima. Centar za nestalu i zlostavljanu djecu s drugim partnerima već sedmu godinu zaredom organizira različite aktivnost na taj dan. Moto ovogodišnjeg dana je „Zajedno za bolji Internet.“

U našoj školi obilježili smo taj dan organizirajući online kviz koji se sastojao od četiri različita dijela koje su pripremili profesori Hrvoje Mrazović, Mario Martinović i Vesna Pavković-Dončević. Kviz je bio namijenjen učenicima prvog, drugog i trećeg razreda. Pobijedila je učenica Vanesa Gudić iz 3.d razreda, a drugo i treće mjesto s istim brojem bodova dijelile su Jana Tunić, 2.a i Ivana Tuđa, 1.d. Svojom aktivnošću taj dan obilježili su i učenici 1.d razreda koji su s razrednicom Brankom Mišir izradili digitalnu ploču pod nazivom Naš anticyberbullying pravilnik. Učenici su navodili savjete kako se ponašati da do ovog oblika nasilja uopće ne dođe, ali i kako si
pomoći ako se, nažalost, nađu na meti cyber nasilnika. Njihov uradak možete vidjeti na poveznici

Internetske sadržaje možemo stvarati svi, a pitanje kojim se moramo pozabaviti je stvaramo li ih s ciljem unaprjeđenja društvene svijesti, razmjene znanja i ideja i stvaranja novih partnerstava. Upravo zbog toga nam je zajednička zadaća stvarati odgovorno i sigurno online
okruženje za sve.

Vesna Pavković – Dončević i Branka Mišir

Najnovije vijesti: