Dabar 2023

Međunarodno natjecanje Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Prvo natjecanje Dabar u Hrvatskoj održano je 2016. godine.

Ove godine se po treći put odvija i u našoj školi. U organizaciji triju profesorica informatike u školi, Katarine Kozić, Kristine Juranić i Vesne Pavković-Dončević natjecanje je održano od 13. do 17. studenog. Sudjelovalo je  112 učenica i 40 učenika, ukupno 152. U cijeloj Hrvatskoj sudjelovalo je 49 065 učenika.  S nestrpljenjem čekamo skupne rezultate.