BUDI FIN! Financijski pismen i odgovoran

Drugu godinu za redom naši učenici su uključeni u edukativni program Budi Fin koji je namijenjen mladima kako bi upoznali svoje navike u potrošnji i stavove o novcu te kako bi se educirali o financijskoj pismenosti te na taj način osigurali veće blagostanje u budućnosti. Program provode doc.dr.sc. Andrea Lučić i doc.dr.sc. Dajana Barbić s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ove godine u program su uključeni učenici 3.b i 4.c razreda, a školski koordinatori za provedbu ovog programa su nastavnice Marija Dušek i Biljana Ilkoski.

Tijekom mjeseca studenoga, učenici su prisustvovali osnovnoj razini edukativnog programa te
unaprijedili svoja znanja o sljedećim temama:
– Što je važno znati o novcu?
– Kako i zašto se ponašam s novcem?
– Što sve utječe na mene kada odlučujem kada i koliko trošiti?
– Kako se mogu unaprijediti?
– Kako voditi osobni proračun?
– Kako uvijek mogu štedjeti, bez obzira na to koliko imam novaca na raspolaganju?