5. MILENIJSKO MEĐUNARODNO NATJECANJE IZ KREATIVNE INDUSTRIJE

Na osječkom Ekonomskom fakultetu od 5. do 7. prosinca 2023. održalo se 5. Milenijsko međunarodno natjecanje iz kreativne industrije, na kojem je sudjelovalo oko 500 sudionika iz 6 zemalja, među kojima su i oni iz SAD-a i Indije. Cilj Milenijskog natjecanja je potaknuti razvoj kreativnosti, kritičkog promišljanja, digitalnih vještina, čitalačke pismenosti i inovativnosti kod djece i mladih pri izradi idejnih rješenja povezanih sa sektorima kreativne industrije.. Ove godine, i naša škola se prvi puta uključila u ovo međunarodno natjecanje. Učenici Mijo Pušeljić (2.d) i Borna Bertić (4.d) pod vodstvom mentorice Aleksandre Hohnjec, ostvarili su izvrstan i zapažen nastup u kategoriji Kreativni kalendar za srednje škole.
Zanimljivo predstavljanje svog rada o širenju mitologije u novom mileniju putem rock glazbe izuzetno je dobro prihvatilo prosudbeno povjerenstvo.

Video pogledaj ovdje.

Čestitke učenicima i mentorici!